Boazeria dodaje elegancji do pokoju

Boazeria DIY

Boazeria to łatwy sposób, aby dodać trochę elegancji do pokoju. W naszym nowym domu chciałem mieć bardziej formalne uczucie jadalni i boazeria pomogła nam osiągnąć to uczucie.

Do-it-yourself boazeria może być osiągnięty w kilku różnych podejściach.

  • Możesz stworzyć faux boazerię, stosując małe kawałki listew, aby utworzyć panele na istniejącej suchej zabudowy. Możesz zobaczyć świetny przykład na A Concord Carpenter w jego artykule wainscoting.Inne podejście jest budowanie sekcji zaczynając od paneli drewnianych, dodając szyny, stosy i formowania, jak to zrobiliśmy.

Jak zbudować boazerię

Szyna i szczegóły stylu zostały stworzone przy użyciu tych samych technik, które obecnie używam do mojego projektu mantel. Panel środkowy to arkusz 1/2″ płyty MDF przyklejony i przybity do istniejącej suchej zabudowy. Następnie górne i dolne szyny są klejone i przybijane do panelu bazowego. Są one wykonane z płyty MDF o grubości 3/4″, jak również. Pionowe stosy zostały również wykonane przy użyciu 3/4 "MDF.

Układanie boazerii

boazeria

Najtrudniejszą częścią instalacji boazerii jest układ. Istnieje wiele różnych stylów i wyglądów, więc pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji o wysokości. Dla naszego projektu ustawiliśmy wysokość boazerii tak, aby odpowiadała standardowej wysokości poręczy krzesła. Większość szyn do krzeseł jest ustawiona pomiędzy 32″ a 36″ (1/3 wysokości ściany). Nasza jest ustawiona na 36″ nad podłogą.

Każda sekcja ściany ma równe szerokości paneli, które są podobne do innych paneli. Na drzwiach i oknach pionowe osłony są odcięte i siedzą bezpośrednio na górze profilu szyny krzeseł. Szyna na krzesła została stworzona przy użyciu 3/4″ MDF z 1 1/2″ bed molding poniżej. Wewnątrz każdego panelu zastosowano kawałek 1 1/2″ listwy przyściennej z wycięciami w narożnikach. Wreszcie podstawa formowania jest stosowany na górze dolnej szyny. Kiedy leżysz na dolnej szynie upewnij się, że jest na tyle szeroki, że po formowanie podstawy jest stosowana szyna będzie pasować do szerokości górnej szyny.

Jeden mały szczegół do rozważenia, jeśli masz zamiar umieścić ten rodzaj boazerii w nowym domu jest układ gniazdek elektrycznych. Nasza boazeria była po myśli, więc niektóre z gniazdek spadły wzdłuż pionowych szyn i musieliśmy zmodyfikować płytę czołową gniazdka. Ten projekt jest dość niedrogi do zrobienia i dodaje wielką wartość do domu i unikalny czynnik, że wiele osób znajdzie estetycznie przyjemne.