Jako właściciel domu, Twoje podwórko jest często Twoją dumą i radością. Spędzasz niezliczone godziny skrupulatnie pielęgnując swoje krzewy i przycinając żywopłoty, ale po tym wszystkim, co zostało powiedziane i zrobione, co masz zrobić z pozostawionymi kończynami i gałęziami? Jeśli mieszkasz w dzielnicy mieszkalnej, nie będziesz w stanie ich spalić. Jak można, jednak, rozdrobnić go i włączyć go do użytecznego mulczu. Ale jak?

Bezpieczeństwo użytkowania rębaka do drewna jest sprawą najwyższej wagi. Jeśli chodzi o ochronę Twoich współpracowników i rodziny, nie możesz skąpić na bezpieczeństwie.

Najlepszy rębak do drewna na rynku pomoże Ci pozbyć się wszystkich tych odpadów w mgnieniu oka. Teraz możesz się zastanawiać, jak dużo jest rębak do drewna, gdzie kupić jeden, i co należy szukać przed zakupem jednego. I tu właśnie wkraczamy my!

W tym artykule, mamy zamiar powiedzieć, co szukać w rębaka do drewna i mamy zamiar przejrzeć kilka rębaków, które naszym zdaniem są warte rozważenia. Można znaleźć wszystkie te produkty online i wahają się od 100 do 200 dolarów, z jednym wyjątkiem jest prawdziwą inwestycją na 1500 dolarów.

Przenośny rębak do drewna
Bez dalszych ceregieli, przejdźmy do tego, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie najlepszego rębaka do wykorzystania w swoim podwórku.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę

Patrząc na wszystkie rębaki do drewna dostępne na rynku, to będzie pomocne, gdy już wiesz, co to jest, że szukasz. Oto kilka kluczowych czynników, które będziesz chciał wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

Typ rębaka do drewna
Kiedy patrzysz na rębaki do drewna, istnieją dwa rodzaje, że masz zamiar natknąć:

1. Electric Powered - Elektrycznie zasilany rębak nie będzie tak potężny, jak odpowiedniki gazu, ale nadal są one dość zdolne. Maszyny te będą pochodzić z silnikiem, który będzie w zakresie od 1 lub 2 koni mechanicznych i choć większość z nich są dobre tylko dla luźnych gruzu, większe są w stanie chip małe kończyny. Aby z nich korzystać, trzeba będzie mieć dostęp do gniazdka elektrycznego lub ciężkiego przedłużacza.

2. Zasilany gazem - zasilana gazem maszyna będzie najlepszą opcją rębaka dla właścicieli domów, ponieważ będziesz chciał chip i rozdrabniać gałęzie i kończyny, prawda? Maszyny te będą miały silnik gdzieś pomiędzy 4 lub 10 koni mechanicznych - czasami więcej! Będą one ciężkie, czasami więcej niż 200 funtów. Będziesz chciał maszynę zasilaną gazem, jeśli często masz duże ilości gruzu na podwórku, aby pozbyć się.

3. Gas Powered Walk Behind - Te zamierzają zmienić sposób podejścia do czyszczenia stoczni. Pomyśl o tych jako próżni dla swojego podwórka. Maszyny te będą ssać liście i lekki gruz i wyśle go do ostrzy, gdzie będzie zmielony na drobne kawałki. Mulcz jest następnie wyrzucany do worka, gdzie można pozbyć się gruzu, gdy staje się pełna, gdziekolwiek potrzebujesz lub chcesz. Maszyny te będą miały silnik, który waha się od 5 do 8 koni mechanicznych i mogą być do 28 cali szerokości.

Specjalny rozdrabniacz do drewna prowadzony przez operatora
Jeśli wiesz, jaki typ maszyny chcesz, oto kilka cech, które należy rozważyć:

Pojemność podawania - Ta cecha jest w odniesieniu do wielkości kończyn, które podajesz do maszyny.
Współczynnik redukcji - Jest to nominalna miara tego, jak bardzo rębak będzie w stanie zredukować objętość gruzu. Zazwyczaj wartości te wynoszą od 10:1 do 20:1.
HP/cc - Jest to odniesienie do ilości mocy, jaką posiada rębak.
Ilość ostrzy lub bijaków - Im więcej ostrzy lub bijaków posiada rębak, tym lepiej będzie on pracował przy zmniejszaniu objętości gruzu. Nie powinien też wymagać częstego ostrzenia.
Udogodnienia - Niektóre z nich to uchylny lej zasypowy, rozrusznik elektryczny, hak holowniczy, a nawet samoostrzące się ostrza.
Gwarancja - Zawsze dobrze jest znaleźć produkt, który posiada gwarancję, na wypadek gdyby coś się stało z Twoim rębakiem i przestał on działać tak jak powinien.
Teraz, gdy już wiesz jakie rodzaje rębaków są dostępne i jakich cech powinieneś szukać przed zakupem, spójrzmy na pięć popularnych modeli rębaków do drewna. Cztery z tych rębaków są w cenie poniżej 200 dolarów i ostatni będzie Twój kawałek inwestycji sprzętu, jak to jest w cenie poniżej 1500 dolarów.