Narzędzia do kopiowania listew

Najlepszym sposobem na uzyskanie profesjonalnie wyglądającego narożnika wewnętrznego dla listew jest skopiowanie jednego elementu, aby pasował do drugiego. Niezależnie od tego, czy instalujesz listwy wieńczące, czy listwy przypodłogowe, wewnętrzny narożnik tworzy bardzo profesjonalny wygląd.

Korzystanie z piły coping jest najbardziej podstawowy i sprawdzony sposób na cope listew. Możesz przeczytać wszystko o tym, jak wyciąć listwy przypodłogowe za pomocą piły do listew na stronie One Project Closer. Zdarzyło mi się przycinać listwy przy użyciu standardowej piły do listew. Jednak nie jest to łatwe do zrobienia i szczerze mówiąc, naprawdę trudno jest wykonać dobrą robotę.

Dlatego uważam, że powinieneś rozważyć dwie opcje. Obie opcje pozwalają na użycie standardowej piły Jig Saw do cięcia zagłębień. Aby wyciąć zagłębienia za pomocą wyrzynarki, musisz użyć jednej z dwóch metod. Jedna metoda wykorzystuje przyrząd, który mocuje się do listwy, a druga zmodyfikowaną podstawę piły.

listwy

Możesz kupić przyrząd EasyCoper, który pozwala na cięcie cope za pomocą wyrzynarki przy użyciu standardowej podstawy. Przyrząd trzyma wyrzynarkę pod odpowiednim kątem umożliwiając cięcie wzdłuż profilu listwy. Pozwala to na szybkie wykonanie listew. Po zakończeniu coping go z jig saw będziesz chciał szlifować cięcia, a nawet użyć pliku do czyszczenia trudno dostępnych miejscach.

Inną opcją jest stopa do kopiowania Collinsa. Jest to zmodyfikowana podstawa, którą mocuje się do wyrzynarki. Stopa pozwala na ukosowanie, obracanie i pochylanie ostrza przy jednoczesnej zmianie kątów podczas cięcia. Kluczem jest kształt stopy utrzymuje kerf cięcia na ostrzu bez względu na to, pod jakim kątem jesteś.

Niezależnie od produktu, którego używasz, istnieją łatwiejsze sposoby kopiowania form. Korzystając z jednego z tych podejść, znajdziesz to łatwiejsze do zrobienia, wyniki będą lepsze i nie skąpić następnym razem z 45 stopni miter.