Spódnica ganku dla ganku farmerskiego

Farmers Porch z spódnicą kratową

Farmera ganek na sąsiednim zdjęciu ma pełną spódnicę pvc kraty wokół dolnej części ganku ramki. Podniesione ganki wyglądają najlepiej z pewnego rodzaju spódnicy ukryć ramki i utrzymać małe zwierzęta i dzieci z dala od przestrzeni.

Materiały

Cała spódnica ganku jest zbudowana z impregnowanego ciśnieniowo obramowania, 1-calowej listwy pvc i winylowej kraty. Brak konieczności malowania tej kraty jest dla nas bardzo ważną cechą. Nie mamy ochoty spędzać lata na niekończącej się konserwacji.

BARDZO ważne jest, abyś zrozumiał jak pracować z listwami PCV przed przystąpieniem do realizacji takiego projektu. Chociaż dyskusja na ten temat jest zbyt długa jak na ten artykuł, warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • Ruch termiczny - listwy wykończeniowe z PVC rozszerzają się i kurczą bardziej niż tradycyjne listwy drewniane. Z tego powodu materiał musi być zamocowany zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj obejmuje to użycie większej ilości elementów złącznych i krótszych odstępów. Zazwyczaj używamy gwoździ ze stali nierdzewnej z trzpieniem pierścieniowym lub wkrętów ze stali nierdzewnej do listew wykończeniowych. Klejenie połączeń - Klejenie połączeń jest prawie w 100% konieczne z naszego doświadczenia, aby zapobiec otwieraniu się listew. Zazwyczaj kleimy wszystkie połączenia kątowe i szalikowe za pomocą "czystego" cementu pvc (oznacza to zarówno czysty podkład, jak i klej). Klejenie połączeń okazało się bardzo skuteczne w połączeniu z odpowiednim mocowaniem, aby utrzymać połączenia ładne i ciasne.Don't Be Afraid To Paint It - Podczas gdy wiele osób uważa, że PVC trim nie musi być malowane (tak naprawdę nie jest) to wygląda znacznie ładniej, jeśli to zrobisz. Farba pomaga ukryć elementy złączne i połączenia. Piękno jest większość farb będzie trwać bardzo długo na PVC, jak podłoże nie będzie wchłaniać wody, która jest normalną przyczyną awarii farby.

Jak zbudować spódnicę ganku Lattice

Nie będę wchodzić w szczegóły w tym artykule na temat konkretnych kroków w budowie spódnicy ganku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudować spódnicę ganek kraty jak ten jeden następnie sprawdzić serię postów, które napisaliśmy na jak zbudować spódnicę ganek.

  • Budowanie Farmers Porch Spódnica LatticeRouter Edge Guide | Porch Spódnica Trim

Zasadniczo spódnica jest tworzony przez budowanie "ramki", która będzie trzymać kraty w miejscu. Rama jest zbudowana z materiału KLEER Trimboard o grubości 3/4″, który przyciąłem, aby utrzymać kratę. Królik pozwala kratom poruszać się wraz ze zmianami temperatury bez wyboczenia. Każdy panel kratowy po prostu siedzi w szczelinie i nie jest przybijany ani przykręcany na miejscu.

Do mocowania płyt KLEER Trimboards do szkieletu PT użyłem nierdzewnych gwoździ z trzpieniem pierścieniowym. Połączenia narożne skleiłem bezbarwnym klejem do pcv i na koniec pokryłem kawałki ramy warstwą dobrej jakości lateksowej farby zewnętrznej.