Posiadanie domu jest częścią amerykańskiego snu. Masz piękny dom, ładny samochód, kochającą rodzinę i gruz pokryty stoczni. O tak, dobrze przeczytałeś. Częścią posiadania tego pięknego domu jest konieczność wykonywania prac na podwórku i to jest coś, co wielu ludzi nieszczególnie lubi robić.

 Może jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, możesz mieć kogoś, kto zrobi to za Ciebie, albo dzieci, które chcą, że drogi nowy system gier, mąż, który używa pracy na podwórku jako "ja czas," lub można zapłacić firmy krajobrazu, aby to zrobić dla Ciebie.

Jednakże, jeśli masz to zrobić sam, jesteś prawdopodobnie świadomy, jak wiele pracy jest, aby oczyścić stocznię i wypchać stoczni gruzu jest te torby papierowe dla firmy śmieci przyjść i odebrać. Co jeśli był sposób, że można zrobić prace na podwórku i pozbyć się gruzu, i stworzyć ładny mulcz dla swoich ogrodów i chodnika, zamiast kupować drogie mulcz ze sklepu ogrodniczego?

Ścieżka wykonana z mulczu drzewnego
Możesz to zrobić za pomocą rębaka do drewna.

Teraz możesz myśleć, że rębak do drewna w domu mieszkalnym jest coś z filmu, ale to ma znacznie bardziej praktyczne (i mniej mordercze) zastosowanie! Możesz faktycznie użyć go do zrębkowania drewna! Kto by pomyślał?

Żarty na bok. Posiadając rębak do gałęzi, możesz szybko wykonać prace na swoim podwórku, nie martwiąc się o konieczność pakowania gruzu do worków.

W tym artykule będziemy dużo mówić o rębakach do drewna, ich zastosowaniach, różnych typach i wiele więcej. Bez dalszej zwłoki, zaczynajmy.

Dlaczego potrzebujesz rozdrabniacza do drewna?

Dawno temu można było po prostu spalić wszelkie odpady z podwórka na własnym podwórku. Dziś większość ludzi będzie linii ich krawężniki z tych brązowych worków papierowych pełnych rzeczy trawnika dla człowieka śmieci, aby odebrać. Jednak w niektórych miejscach, nie można tego zrobić, ponieważ jest to nielegalne. Więc, co zamierzasz zrobić z rzeczy w swoim podwórku, takich jak liście, przycinanie gruzu, i spadające gałęzie i konary?

To jest, gdzie rębak do drewna, rozdrabniacz liści rębak, lub nawet szlifierka do drzew ma zamiar pomóc. Narzędzia te są idealne do przekształcenia stosu liści, resztek ścinek z krzaków forsycji, przyciętych gałęzi żywopłotu w bogaty w składniki odżywcze nawóz lub mulcz na rabatę kwiatową.

Pozwoli Ci to wyłożyć Twoje chodniki zunifikowanym rozdrobnionym drewnem, którego nie musiałeś kupować w sklepie ogrodniczym. Pozwoli Ci zamienić te rzeczy, a także niewykorzystane odpady kuchenne, takie jak skorupki jaj, warzywa i owoce, w kompost.

Oczywiście, możesz to wszystko zrobić ręcznie, ale zajmie Ci to bardzo dużo czasu i będzie dość pracochłonne. Z jednym z tych dużych narzędzi, można to osiągnąć w bardzo krótkim czasie i przy minimalnym wysiłku.

Co to jest rozdrabniacz do drewna?

Zanim przejdziemy do sedna tego artykułu, najpierw musimy zrozumieć, czym jest rębak do drewna. Rębak jest dużym elektronarzędziem, którego używasz na zewnątrz, aby znacznie zmniejszyć ilość gruzu, który masz na swoim podwórku i sprawić, że pozbywanie się go będzie znacznie łatwiejsze.

Są one przydatne dla ogrodników i pejzażystów, którzy mieszkają w obszarze, gdzie jest to nielegalne, aby mieć śmieciarze odebrać odpady lub otwarte spalić odpady. Żetony, które są produkowane mogą być używane do chodników, umieścić w swoich klombów lub użyć jako kompost.

Rębak do drewna dla mniejszych gałęzi
Niektórzy ludzie, którzy są zainteresowani rębakiem często zakładają, że rębak i rozdrabniacz to to samo. Nie jest to prawdą, ponieważ istnieje kilka różnic pomiędzy nimi.

Rozdrabniacz do drewna
Rozdrabniacz do drewna będzie wyglądał jak mały rębak do drewna. Będzie ona miała zsyp, w którym można umieścić materiał do maszyny i będzie inne miejsce, z którego odpady wyjdą. Wewnątrz maszyny znajduje się kilka bijaków.

Te półostre ostrza rozbijają drewno, liście i inne materiały organiczne na małe kawałki. Wiele nowoczesnych rozdrabniaczy daje możliwość wyboru rozmiaru rozdrobnionych kawałków.

Ponieważ rozdrabniacz do drewna wykorzystuje mniejszy silnik i tępe bijaki, nie jest w stanie rozdrobnić większych gałęzi. Oznacza to, że te maszyny są najlepsze dla mniejszych podwórek, ogrodników domowych i tych, którzy mają tylko małe gałęzie i liście do rozdrobnienia. Najmniejszy typ rozdrabniacza wyposażony jest w nylonowe, mocne bijaki zamiast tępych, metalowych bijaków.

Rozdrabniacz mulczu do trawnika
Te rozdrabniacze będą działać bardziej jak wyrywacz chwastów, z wyjątkiem tego, że sznurki będą pionowe i są one przymocowane do bębna. Rozdrabniacze te są używane głównie do liści i innych miękkich materiałów organicznych. Można je rozpoznać po tym, że są nazywane rozdrabniaczami "mulczu" lub "kompostu" i nie powinno się w nich używać drewna, ponieważ nie są one w stanie poradzić sobie z żadnymi twardymi przedmiotami.

Rębak do drewna
Rębak do drewna będzie dostępny w różnych rozmiarach i stylach, ale wszystkie one działają tak samo. Drewno idzie do zsypu, ostre ostrza wewnątrz rębaka będzie złamać, że materiał organiczny w dół na chipy, które będą w zakresie od 1 do 3 cali długości. Wióry są następnie wypluwane z maszyny, lub mogą iść do worka lub pojemnika, jeśli dany model pochodzi z nim.

Rębak będzie w stanie rozdrobnić suche i świeże drewno, w przeciwieństwie do rozdrabniacza. Można nawet poczuć gałęzie przez maszynę z liśćmi nadal dołączone. Rozmiar drewna, które podajesz przez maszynę będzie zależał od wielkości rębaka, jak również od rodzaju ostrzy w środku.

Duży rębak do drewna
Istnieje kilka różnych rodzajów rębaków do drewna, które można natknąć się podczas szukania rębaka.Jeśli chcesz narzędzie, które będzie chciało najlepsze z obu maszyn, to będziesz zainteresowany kombinacją rębaka rozdrabniacza. Są one znacznie bardziej popularne wśród właścicieli domów, ponieważ maszyny są wszechstronne i pozwoli Ci wybrać, jeśli chcesz wiórów lub mulcz.

+Jak można się spodziewać, narzędzia te są dużo mniejsze niż komercyjne rębaki do drewna. Będą one wyposażone w zsyp, w którym można umieścić materiał, ale można również znaleźć modele, które posiadają różne zsypy, dzięki czemu można podawać różne materiały. Wiele rozdrabniaczy/rozdrabniaczy będzie w stanie poradzić sobie z gałęziami o średnicy do 3 cali i będą one idealne do ogólnej konserwacji podwórka.

W tych narzędziach, materiał organiczny przechodzi przez zsuwnię i jest rozkładany na mniejsze kawałki przez ostrza rębaka. Większość modeli daje możliwość pozostawienia go w formie wiórów, lub można pozwolić, aby kontynuował pracę na części bijakowej, aby uzyskać rozdrobniony materiał.

Kombinacja rębaka i rozdrabniacza
Większość modeli posiada również przystawkę z sitem, która zapobiega wypadaniu materiału z maszyny, dopóki nie osiągnie on pożądanego rozmiaru.

Szlifierka do drzew (czasami znana również jako szlifierka do pniaków lub frezarka do pniaków) to elektronarzędzie, które wykorzystuje obracającą się tarczę tnącą, która będzie rozdrabniać drewno. Czasami są one tak małe jak kosiarka do trawy i mogą być stosowane do mniejszych drzew. Narzędzia te wykorzystują dysk o wysokiej prędkości, który ma zęby, które będą szlifować pniaki i korzenie na małe wióry.

Chcemy zaznaczyć, że szlifierka do drzew, zwłaszcza tych dużych, jest często używana przez wykwalifikowanego specjalistę. Istnieje możliwość wypożyczenia tych narzędzi z wypożyczalni, jeśli masz pewność, że będziesz w stanie bezpiecznie z nich korzystać.

Rodzaje silników
Teraz, kiedy już omówiliśmy dlaczego możesz potrzebować jednej z tych maszyn do rozdrabniania drewna i jaka jest różnica pomiędzy rębakiem, rozdrabniaczem, kombajnem i szlifierką, spójrzmy na typy silników, z jakich korzystają te maszyny. W tym artykule nie zamierzamy zagłębiać się w szczegóły dotyczące rozdrabniacza do drzew, ponieważ są one znacznie większe niż te, których wymaga większość właścicieli domów.

Rozmiar silnika w rębaku do drewna będzie wpływać na to, jak potężne jest narzędzie i jak dobrze będzie działać. Większość małych rębaków do drewna będzie używać silnika elektrycznego, ale są też takie, które są zasilane gazem. Jeśli potrzebujesz dużego rębaka do drewna, to prawdopodobnie będzie używać silnika zasilanego gazem.

Przyjrzyjmy się zaletom i wadom obu opcji:

Silniki elektryczne są czystsze niż silniki zasilane gazem. Nie będą musiały przechodzić tego samego rodzaju konserwacji, jak odpowiednik gazu i będzie bardziej przystępne do zakupu. Jednakże, silnik elektryczny nie będzie tak potężny jak rębak zasilany gazem, więc ten typ maszyny jest naprawdę dobry tylko dla mniejszych zadań.

Należy również pamiętać, że ponieważ jest to urządzenie elektryczne, będzie musiało być podłączone do gniazdka, co ograniczy jego mobilność.

Silniki gazowe będą w stanie dać Ci więcej mocy niż rębaki elektryczne. Będą one również w stanie obsługiwać większe obciążenia, a ponieważ nie będą przywiązani do źródła zasilania, takie jak gniazdo ścienne lub przedłużacz. Jeśli szukasz przenośnego rębaka do drewna, to najlepiej jest spojrzeć na gazowe rębaki do drewna, a nie elektryczne rębaki do drewna.